progeCAD Professional – plnohodnotná alternativa za AutoCAD®

progeCAD Professional – plnohodnotná alternativa za AutoCAD®

Potřebujete výkonný 2D CAD software na vysoké úrovni a zjišťujete, jaké možnosti dnešní trh nabízí?

Od té doby, co zavedla společnost Autodesk nové podmínky ve formě pronájmu licencí programu AutoCAD®, již není možné vlastnit licenci natrvalo. Mnoho uživatelů AutoCADu® hledá vhodnou alternativu. Je to i Váš případ?

progeCAD Professional je jedním ze softwarů, které v České a Slovenské republice poskytuje společnost SoliCAD, s.r.o.

Výrobcem progeCADu je italská firma ProgeSOFT.

Program je navržený pro profesionální kreslení a tvorbu dokumentace převážně ve 2D.

progeCAD je profesionální 2D/3D CAD software, který zaručuje plnou kompatibilitu s AutoCAD® výkresy. Ukládá a otevírá přímo v nativním AutoCAD® formátu bez nutnosti konverze. Podporuje tedy formáty DWG 2.5 až 2017, DXF, DGN a další.

Důležité je, že na rozdíl od AutoCADu® jsou licence progeCAD Professional časově neomezené.

V rámci licence získáváte veškeré aktualizace programu i bezplatnou technickou podporu.

Hlavní oblasti využití nalezne v oborech jako jsou strojírenství, TZB, elektrotechnika, stavebnictví a architektura, ale i v mnoha dalších.

Velikou výhodou je možnost vyzkoušení tohoto CAD programu zdarma na 30 dní. Nic Vám o funkcích a možnostech programu progeCAD Professional neřekne více, než když si ho sami otestujete! progeCAD – Ke stažení

progeCAD 2017 Professional podporuje operační systémy Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a Windows 10. Založen je na novém jádru IntelliCAD 8, díky čemuž je celkově rychlejší a stabilnější. Zároveň podporuje 32 i 64-bitové operační systémy a více-jádrové procesory.

V nejnovější verzi progeCAD 2017 Professional přibyla možnost výběru ze dvou různých uživatelských rozhraní. Ovládání je téměř totožné jako má AutoCAD®. I proto je přechod na progeCAD tak snadný. Klasické menu, na bázi lišty nabídek a nástrojových panelech, bylo zachováno. Nové je moderní záložkové Ribbon menu se zobrazením různých sad ovládacích prvků.

K základním funkcím patří kreslení pomocí příkazů, podpora hladin, kóty, 2D kreslení i 3D zobrazení. progeCAD obsahuje nepřeberné množství nástrojů pro snadnou editaci a modifikaci, k tvorbě výkresů i kvalitnímu tisku.

Díky konventoru z PDF do DWG lze snadno převádět vektorové PDF soubory.

Součástí progeCADu je i Export do 3D PDF. Tato funkce slouží pro export ploch a objemů. Takto vytvořený 3D PDF soubor může být otevřen kýmkoliv, kdo nemá nainstalovaný vlastní CAD software. Stačí mít nainstalovaný Adobe Reader.

Dynamické zadávání velice urychluje práci v programu díky snadnému zadávání příkazů přes rozhraní příkazového řádku přímo u kurzoru myši.

Integrovaný doplněk EasyArch3D ocení převážně stavaři a architekti. Zvyšuje produktivitu v domácím i interiérovém designu a remodelování. EasyArch3D je určený pro tvorbu stěn, schodů, střech, správu hladin a parametrických bloků, asistované kótování, automatické vkládání, kopírování i posouvání.

Pro snadné sdílení výkresů můžete využít službu Cloud. Jedná se o hlavní cloudové služby Dropbox, Disk Google a Microsoft OneDrive.

iCADLib je knihovna, která obsahuje více než 22 000 CAD symbolů a bloků. Do knihovny lze načítat i vlastní předpřipravené symboly.

Poznámky (tzv. Anotace) umožňují snadnou změnu velikosti objektů, jejichž velikost na papíře není závislá na měřítku výkresu. Jedná se o text, kóty, šrafy a bloky.

To vše a ještě mnohem více poskytuje program progeCAD 2017 Prefessional.

Na výběr je ze třech základních typů licencí.

Single licence progeCAD Professional je určena pouze na jeden počítač.

USB licence progeCAD Professional je přenosná na hardwarovém USB klíči s možností instalace na neomezeném počtu počítačů. Pouze tam, kde je vložen USB klíč, jemožné v danou chvíli pracovat.

NLM licence progeCAD Professional je licencí síťovou, která může být taktéž nainstalována na neomezeném počtu počítačů. Síťová verze požaduje nainstalování NLM serveru, na kterém jsou licence umístěné a ze kterého se poté vypůjčují na konkrétní PC, kde uživatel bude software progeCAD používat. Kolik NLM licencí se vlastní, tolik progeCADů může být spuštěno zároveň.

Video s představením progeCADu najdete na https://youtu.be/zjWGXm46AXQ

Bližší informace získáte na stránkách www.solicad.com