Jaká investice do pozemku se vyplatí?

Jaká investice do pozemku se vyplatí?

Chtěli byste také žít na samotě u lesa? Mít své vlastní hospodářství někde daleko od víru velkoměsta, které Vás nechá vydechnout. Hluk, pach a znečištěné ovzduší metropolí otravují nejen Vaší mysl, ale také tělo. Toužíte po změně? Neváhejte investovat do nového bydlení.

Statek na prodej

V dnešní době se objevuje řada inzerátů se zněním „statek na prodej“.  Usedlosti na okraji lesa, které již dávno nikdo neobhospodařuje, jsou sice většinou v žalostném stavu, ale jejich základy bývají pevné a kvalitní. Určitě bude potřeba udělat kus pořádné práce, než se nastěhujete, ale o to lepší pocit budete mít z bydlení.

Jakou roli hraje BPEJ kód?

Při koupi nemovitosti věnujte pozornost také bonitě půdy pozemku v okolí stavby. Zvláště pokud zemi, která náleží ke statku, máte v plánu obdělávat a vypěstovat si vlastní produkty. Jde o označení bonity půdy, které určuje cenu půdy z hlediska kvality.

Bonita půdy je vyjádřena tzv. BPEJ kódem. BPEJ kód je zkratka pro bonitovanou půdně ekologickou jednotku a můžete ho zjistit dle katastrálního území. Jde o pětimístné číslo zohledňující umístění, klimatické prostředí, sklonitost a expozici, skeletovitost, hloubka půdy.

Lesní pozemky opět v kurzu

Na prodej jsou i lesní pozemky, pokud toužíte mít vlastní les a starat se o něj. Realitní kanceláře nabízí řadu nabídek – prodám les a prodej lesa.  Pozemek porostlý lesem je vhodný i pro investory především nyní, kdy hodnota koruny klesá.

Pro ty, co se v tomto nepohybují denně, existuje řada realitních kanceláří, které se specializují na komplexní poradenství ohledně nákupu i výkupu pozemku. Prozradí Vám Vaše možnosti a cenové relace, ve kterých je možnost se pohybovat.

Zdědili jste pozemek nebo stavbu a nechcete se o ni starat? Potřebujete prodat nemovitost za co nejlepší peníze? Obraťte se na odborníky s přehledem o trhu realit. Vyznají se nejen v prodeji bytů, domů, ale také zemědělských usedlostí včetně pozemku. Mají přehled o cenách orné půdy dle BPEJ mapy. Za radu nic nedáte!