Komunální stroje

Komunální stroje

Podzim je jedním ze čtyř ročních období. Po zimě snad nejméně oblíbeným u zaměstnanců technických služeb měst a zahradníků. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá. Podzim je sychravý, pošmourný a svým způsobem „špinavý“. Neustále padá listí ze stromů, fouká vítr a do toho často prší. Pro pracovníky technických služeb to znamená více času stráveného v ulicích a tím pádem i více práce při odklízení napadaného listí. Práci jim v tomto případě pomáhá zrychlit a zkvalitnit velké množství strojů, techniky a jejich příslušenství.

Zametací kartáče

V žádném větším městě a jeho technických službách by neměly zametací kartáče chybět! Ze zařízení pro údržbu měst se jedná o jeden ze základních strojů. Kartáče jsou určené především k zametání chodníků, parkovišť, cest nebo také hřišť a hospodářských ploch. Většina z nich je v dnešní době již plně automatizována, a proto je manipulace s kartáči velmi jednoduchá a rychlá.

Vysavače a drtičky

Dalšími ze základních strojů v komunálních službách jsou vysavače a drtičky. Jak již bylo řečeno, na podzim spadá ze stromů velké množství listí a větviček. Pro co nejrychlejší způsob úklidu listů a malých nečistot jsou vhodné vysavače. Po odklizení ale zbývá v zásobnících vysavačů velké množství odpadu a ten je pak nejvýhodnější zpracovat pomocí drtiček. Drtiče udělají z listí i z větví různých velikostí jemnou drť, která se pak dále může používat jako velmi výhodné palivo v teplárnách.

Laski

To vše a ještě mnohem víc Vám nabízí česká společnost Laski s.r.o. sídlící ve Smržicích na Moravě, která má více než dvacetileté zkušenosti s výrobou a prodejem komunálních, zemědělských strojů a jejich příslušenství. Samozřejmostí k zakoupeným strojům a výrobkům je záruční i pozáruční servis.