Hravé cvičení pro zdravé nožičky I.

Hravé cvičení pro zdravé nožičky I.

Mnohé maminky přemýšlí, jak přimět své ratolesti ke zdravotnímu cvičení. Většinou děti vzdorují a požadované civky nechtějí dělat. Protože je prostě nebaví a zrovna mají jiné hrací zájmy. S plochými nožičkami má dnes problém hodně dětí. Spousta maminek řeší problém používáním ortopedických vložek. Je však třeba říci, že opravdu fungujícím nástrojem k nápravě plochých nožek je vytrvalé cvičení.

Proto jsme se rozhodli připravit sérii článků s užitečnými tipy na hravé a zdravé dětské cvičení plochých nohou. Všechny cviky budou doprovázeny hračkami. Stanou se tak zajímavými a přitažlivými pro všechny malé děti.

Maminky připravte se! Začínáme cvičit! Dnes se podíváme na první tři cviky – dětem však řekneme, že si jdeme hrát, a že pro ně máme např. srandovní hru!

1. Cvrnkání palcem u nohy – připravte si drobné hračky (např. kuličky, gougouny,…) a naskládejte je do řady na koberec. Poté do nich střídavě cvrnkejte pravým a levým palcem.

2. Hra s maňáskem – vemte si maňásky a dejte si je na chodidla. Maňásci si budou s polu povídat (musíte hýbat palcem a prsty u nohou, abyste je „rozmluvili“), budou tancovat a dělat další skopičiny.

3. Šašek – děti chodí jako šašek. To znamená, že chodidla i kolena vytočí výrazně ven. Cvičení mohou doplnit např. točením nějaké hračky v ruce – vhodný je třeba malý plyšák s dlouhým ocasem (např. myš).

Věříme, že Vás a hlavně Vaše děti budou tyto hry bavit.

Vaše Cvičení je hra