Valentýn bez srdce a čokolády

Valentýn bez srdce a čokolády

Blíží se 14. únor, den svatého Valentýna, den všech zamilovaných, obdarujte svou milovanou bytost. Nejznámějším důkazem a symbolem lásky je samozřejmě srdce, ne vždy je ale zapotřebí držet se symboliky.  Zahradnické centrum Vám nabízí řadu dekorací a nespočet živých rostlin.

Trefou do černého budou květiny České Budějovice, neboť právě zde je opravdu bohatý výběr. Kdo by odolal královským růžím, sametovým gerberám, svěžím narcisům nebo begoniím s červenými květy, které symbolizují svou barvou hřejivost a lásku?

Jaké jsou oblíbené květiny?

Nejoblíbenějšími jsou červené květiny, pro svoji symbolickou barvu se nejvíce hodí právě k Valentýnu. Tyto květiny Vás dokážou pozitivně naladit, rozveselit a inspirovat. Jak se shodují psychologové, že červená barva vyvolává nadšení a zájem, také zvyšuje krevní tlak a zrychluje dech.

Rudé růže pro Vaši milou?

Jen těžko byste hledali tak univerzální květinu, jakou je růže. Je to klasika mezi květinami, jako briliant mezi drahokamy. Růže je královna květin, symbolem lásky, elegance, smyslnosti i romantiky. Kyticí růží snadno vyjádříte, co k obdarované osobě cítíte, protože je v ní láska i úcta, vděčnost i důvěra.  Zkrátka neexistuje příležitost, k níž by se nehodila, je to možná proto, že je to květina mnoha tváří. V květomluvě růže znamená, Miluji Tě, tím je i zároveň předurčená pro Den svatého Valentýna.

Proč se k Valentýnu dávají růže a jejich význam?

Červené růže jako výraz lásky. Proč vlastně? Výraz královny květin spadá až do dávného starověku. A pokud jste si mysleli, že souvisí jen s mileneckou láskou a vášní, tak jste na omylu, výraz je mnohem širší. Už ve starém Řecku, bohyni lásky Afroditě, byla zasvěcena tato květina. Zároveň se jedná i o symbol důvěrnosti a tajných správ. Pokud se tedy podíváme do minulosti, tak právě staří Římané pokládali planou růži před dveře, kde byla tajná jednání a tajné spolky. Cítíte také ten nádech tajemství? A znáte význam barev růží?

  • Červená růže – milostné vzplanutí, vášeň
  • Bílá růže – čistá láska, nevinnost
  • Žlutá růže – přátelství
  • Oranžová růže – nadšení, nespoutanost
  • Fialová růže – duchovní pouto

Ať už se rozhodnete jakkoliv a vyberete pro svou milovanou kteroukoliv květinu, nezapomeňte také na rozvoz květin České Budějovice. Krásně naaranžovaná kytice, doplněná vzkazem a doručená na požadované místo? Vše podle Vašich představ. Dopřejte své drahé polovičce nezapomenutelný zážitek!