Zimní sporty

Zimní sporty

Jaká bude letošní zima?

Letní prázdniny jsou již minulostí a s nimi pomalu odchází i pěkné počasí. Se začínajícím podzimem každý milovník zimních sportů oprašuje svoje sportovní vybavení. Přichází na řadu také řešení případných oprav a pravidelná údržba před sezónou. Pokud i Vy najdete již nepoužitelné boty, zlomenou hůlku nebo jste pouze zatoužili po novém modelu lyží, běžek, zamiřte do obchodu s vybavením pro zimní sporty.

Sjezdové lyžování

Pod slovem zimní sport si každý vybaví především sjezdové lyžování. Každoročně vyrážejí desetitisíce lidí ze všech koutů České republiky do nedalekých Alp. Dnešní nabídka obchodů je velice široká a neustále se rozrůstá o nové modely. Ať už jste začátečník, pokročilý rekreační lyžař, či profesionál, určitě se pro Vás najde vhodný typ.

Z našich dlouholetých zkušeností s vybavením pro zimní sporty můžeme s čistým svědomím doporučit firmu Fischer, která si zakládá na kvalitě a praktičnosti svých výrobků. Veškeré vybavení je provedeno do nejmenšího detailu s ohledem na používání. Nechybí ani smysl pro moderní design.

Sjezdové lyže

Při výběru sjezdových lyží zohledňujeme tyto faktory: výška, váha lyžaře a lyžařské zkušenosti. Pro začátečníka nemá smysl pořizovat lyžařské vybavení ve vyšším cenovém horizontu. Začátečník nevyužije veškeré parametry, které jsou většinou stavěné na jízdu velké rychlosti a jsou náročnější na ovládání. Lyže Fischer mají modely pro děti, juniory, začátečníky, rekreační lyžaře i profesionály.

Lyžářaské boty

Další velmi důležitou podmínkou pro příjemné lyžování po celý den je výběr pohodlných lyžařských bot.  Lyžáky Fischer tento komfort nabízí pro všechny věkové kategorie i lyžaře různých pokročilostí. Sjezdové boty Fischer se vyznačují výraznou barvou, díky které Vás na sjezdovce nikdo nepřehlédne.

Při koupi lyžáků dávejte pozor, aby Vás nikde netlačily, ale zároveň by Vám neměly být velké. Doba, kdy se kupovali o několik čísel větší boty a dávali se do nich tlusté ponožky, už je naštěstí dávno pryč. Vnitřní botička se časem vytáhne a přenos Vašich sil do boty a následně do lyže nebude efektivní.

Lyžařské hole

Lyžařské hole doplňují trojici hlavního vybavení na lyžování. Tím hlavním, co by Vás při jejich výběru mělo zajímat, je jejich délka. Příliš dlouhé Vám budou při jízdě překážet, s krátkými hůlkami se zase nadřete při přemisťování na rovných nebo pozvolných úsecích.

Vhodné oblečení

Nezapomeňte se také vybavit vhodným oblečením. K zimním radovánkám nabízí oblečení Fischer řadu kvalitní, teplé a nepromokavé výbavy. Bunda by, kromě již zmíněných vlastností, měla také být vzdušná a dobře odvětrat přebytečné teplo vytvářející se při sportovních výkonech. Pod kvalitní bundu doporučujeme oblékat funkční prádlo, které odvede všechnu přebytečnou vlhkost.