Cvičení pro těhotné a děti

Cvičení pro těhotné a děti

Jste doma na mateřské dovolené a chtěla byste alespoň trochu pravidelného pohybu? Nebo máte malé děti a rada byste jim našla nějaký sportovní kroužek? Využijte řady možností jednotlivých lekcí i kurzů, které nabízí sportovní centra a zařízení.

Cvičení pro těhotné

Těhotenská cvičení jsou specifická malou zátěží. Cvičení pro těhotné by především mělo pomoci od bolestí zad, přispět k celkové relaxaci těla, které je více zatíženo, připravit budoucí rodičky na samotný porod.

Vhodná těhotenská cvičení jsou plavání, kdy voda nadnáší a také zabraňuje nepříznivým otřesům. Dále se můžete věnovat józe pro těhotné nebo chůzi, které Vás naučí správně dýchat. Velmi příznivě se projevuje cvičení na míči, které posiluje zádové svaly a tím uvolňuje bolesti zad.

Relaxace a masáže

Správné sportovní centrum je doplněné i o wellness s relaxační zónou, která Vám nabídne finskou saunu, parní komoru, vířivku a třeba i možnost masáží. Díky doplnění sportovní aktivity o uvolnění například v podobě masáže, ať už klasické nebo sportovní, se bude Vaše tělo následně cítit jako znovuzrozené.

Cvičení pro děti

Tradice cvičení pro rodiče s dětmi se přesunula i do dnešních dnů. Je to příjemně a aktivně strávený čas s Vašimi potomky již od jednoho roku. Pokud jsou již Vaše děti větší, existuje i řada specializovaných lekcí pouze pro ně samotné.

Cvičení pro děti nabízí například pro předškolní věk cvičení doplněné o říkanky, písničky a hry. Pro školáky jsou to například trampolínky, kde se můžou skvěle vyřádit a rozhýbat po celodenním sezení ve škole.  Pokud máte po ruce plavecký bazén, budou pro děti skvělé kurzy plavání, které vytvoří u malých dětí klidně již od kojenců kladný přístup k vodě.

Ve sportovních zařízeních dnes najdete i dětské hřiště, kde Vám děti během Vaší lekce pohlídají, takže je nebudete muset vodit k babičce, kamarádce nebo shánět paní na hlídání. Vy můžete hodinu, kdy cvičí Vaše děti, v klidu a teple pročíst u kávy nebo čaje v občerstvení ve fitness centru.