Jarní prázdniny na lyžích

Jarní prázdniny na lyžích

 Hybrid nemusí být synonymem pouze mezi automobily

Sezóna zimních sportů je opět zpět a s ní přichází i každoroční novinky ve světě zimních pomůcek. Největším hitem tohoto jara se stávají hybridní lyže. Upravené sjezdovky jsou v dnešních dnech již klasickým standardem, ale hodně lidí rádo vyrazí i za něčím odvážnějším – za freeridem. Jízda v prašanu totiž znamená neskutečnou volnost pohybu a udělá z lyžování ihned o něco větší zábavu.

Ptáte se, v čem tedy vězí ten hybrid mezi lyžemi? Odpověď je jednoduchá. Mnoho z vás si určitě rádo sjede sjezdovku, ať už po hlavně tzv. „na plný plyn“, nebo pomalými obloučky. Určitě vám ale není cizí vydat se tu a tam kousek vedle sjezdovky do prašanu, či prozkoumat prostor pod lanovkou. No a k tomu vám hybridní technologie připraví perfektní podmínky. Fischer lyže HYBRID se totiž stisknutím tlačítka změní z nemilosrdného sjezdového profesionála na extrémní Freeski pro skvělou zábavu v prašanu!

Bezpečnost především

Neměli bychom ale zapomínat na to, že nejen hrátky mimo sjezdovku, ale i na ní, jsou extrémně nebezpečnými sporty. Že se vám to nezdá? Jen si vzpomeňte, kolik jste po cestě z kopcedolů viděli lidí sbírajících se ze země po pádu, srážce s jiným lyžařem, nebo snowboardistou, dětí, které se s pláčem v očích válely mimo sjezdovku a taky těch, kteří z dálky křičí na někoho, kdo jim právě ze zadupřejel lyže.

A co mají všichni společného? Spadli. Nejhorší úrazy bývají právě po takovýchto nenápadných pádech, když vám někdozkříží cestu, nebo tzv. „chytnete hranu“. Většinou jsou to potom nebezpečné úrazy hlavy. Lyžařské helmy Carrera vás před těmito úrazy dokážou dokonale ochránit. Vaše hlava bude chráněná, uši v teple a s odnímatelnými měkkými náušníky a vzduchovými otvory pro odvod horkého vzduchu a vlhka z helmy, budete v pohodlí po celý den.

Lyžařský styl

Pokud se chystáte svěřit své potomky profesionálům do lyžařských škol, měli byste se připravit na to, že po vás brzo budou chtít kvalitnější výbavu, co viděli u svých trenérů a trenérek, nové oblečení a spoustu dalších, především stylových značkovýchvěcí, které nebudou zrovna nejlevnější. Možná bude na čase, ukázat jim, jak se sportovalo, za vašich mladých let a pořídit jim běžecké lyže. Brzo zjistí, že „vypilovat styl“, může mít více významů, než jen vypadat dobře.