Umělé sportovní povrchy

Umělé sportovní povrchy

Umělé povrchy si za svojí dobu existence vytvořili veskrze kladné jméno a jejich obliba neustále vzrůstá. Pokud se dnes staví nový sportovní areál, nebo hřiště, málo kdo si pomyslí něco jiného než umělé povrchy a má to celou řadu logických důvodů. Umělé sportovní povrchy nevyžadují větší úsilí na údržbu – vezměme si například fotbalové hřiště, na kterém je klasický trávník – kolik vody je zapotřebí na jeho zalévání, trávník samozřejmě roste a musíme jej pravidelně sekat, to jsou většinou první dvě myšlenky, které jsou s trávníkem spojené, ale nesmíme zapomínat na škůdce, kteří nám budou trávník požírat, nebo na plevele, které kvalitu trávníku sníží. Toto jsou jen pár problémů, které se musí s živým trávníkem řešit, oproti tomu umělý trávník nabízí stále stejnou barvu a délku. Dá se zde namítnout, upadnout na živém trávníku je něco jiného než upadnout na umělém trávníku, ale kdo již ozkoušel, jaké trávníky se dnes vyrábí, nebude k jejich používání tak skeptický. Ekologové nemusí být smutní, k výrobě travních povrchů se využívají ekologické materiály.

Umělé sportovní povrchy díky využívání nových technologií, aby mohli nabídnout stále kvalitnější a kvalitnější produkty, které díky svým vlastnostem vyhovovali nejen veřejnosti ale i vrcholovým sportovcům, jejich trenérům, ale stavitelů, architektům a v neposlední řadě i údržbářům. Dnešní sportovní povrchy jsou vyráběny tak, aby byli více šetrné ke zdraví sportovců.

Umělé povrchy nejsou výsadou pouze sportovních hal a stadiónů, jejich využití je vhodné například na dětská hřiště. Díky snadné údržbě a velkému množství povrchů si každá obec, sportovní klub, nebo například základní škola vybere to pravé právě pro ně.

Více informací na: http://www.sport-povrchy.cz/