7 výhod bydlení ve srubovém domě

7 výhod bydlení ve srubovém domě

Každý člověk dojde v určité životní fázi do okamžiku, kdy se rozhoduje, kde bude bydlet. Moderní doba nabízí přehršel možností. Někteří lidé si zvolí jako domov pro svojí rodinu byt v panelovém domě, někteří si postaví dům, někdo zůstane bydlet s rodiči a naplní funkci vícegeneračního domu. V posledních letech se objevila nová alternativa ke klasický stavbám – srubové domy na klíč. Srubové domy vychází z konceptu kanadských srubů a existuje řada argumentů, proč bychom je měli zahrnout do našeho uvažování o budoucím bydlení pro svojí rodinu.

  1. Nízká cena

Srubové domy jsou relativně levné. Sruby se vyrábějí ze smrkového dřeva, které patří k nejlevnějším materiálům, ze kterých se dům nechá postavit. Srub si můžete nechat postavit už za cenu v řádech statisíců.

  1. Tepelná izolace

Dřevo má tepelně-izolační vlastnosti. Dobře postavený srubový dům je přirozeně odolný proti tepelným prostupům. Tradiční kanadské sruby úspěšně odolávají extrémním povětrnostním podmínkám v Severní Americe a dobře ochrání obyvatele před teplotními výkyvy a extrémy i v přechodném podnebí na našem území.

  1. Zvuková izolace

Stěny srubů jsou zvukově izolační. Masivní klády zajistí kvalitní zvukovou izolaci a zevnitř ani zvenku srubu nepronikne žádný hluk.

  1. Rychlost stavby

Stavba srubu je výrazně rychlejší než stavba kamenného domu. Rychlost stavby ušetří další finanční prostředky.

  1. Ekologické bydlení

Srub je velice ekologickou formou bydlení. Použití přírodních materiálů nezatěžuje životní prostředí.

  1. Prestiž a krásné bydlení

Bydlení ve srubu je prestižní záležitostí. Kanadské sruby jsou na pohled velice estetické. Navíc nejde rozhodně o tuctovou záležitost.

  1. Trvanlivost

Sruby vydrží bez obtíží desítky let provozu. S bydlením ve srubu lze tedy počítat jako s celo-generační záležitostí.