Dřevostavba rodinný dům pro Vás

Dřevostavba rodinný dům pro Vás

Co to je dřevostavba? Pod pojmem dřevostavba si okamžitě představíme roubenky nebo sruby, ale to je jen pouze jedna kategorie ze dřevostaveb. Tu to kategorii nazýváme masivní dřevostavby, ve kterých dřevo figuruje větším podílu jak 50%.

Nejen že použité surové dřevo je v dřevostavbách hlavní konstrukčním prvkem, ale i zároveň má funkci izolační. V dnešní době se tyto masivní dřevostavby málo kdy staví z finančního hlediska.

Pod pojmem dřevostavba se schovají ale i další objekty, které mají základní nosnou konstrukci ze dřeva nebo z materiálů na bázi dřeva. Postupem času se názor změnil na dřevostavby a stávají se větším trendem moderního bydlení.

Dnes se staví jako domy na klíč z dřevěných sloupů s opláštěným konstrukčními deskami a vzduchová mezera mezi těmi to částmi konstrukcí je vyplněna izolačním materiálem – minerální vatou. Nazýváme to rámovou dřevostavbou. Použití této varianty lze stavět rodinné, ale menší bytové domy.

Dřevostavby mají mnoho kladů pro své investory. Mezi ně patří především rychlost výstavby, které je díky použitým ´´suchým technologiím´´ mnohem kratší než u klasických zděným domů. Nemusíme čekat, než nám stavba vyschne a to umožňuje okamžité nastěhování.

Není omezena výstavba zimním obdobím (mrazem, sněhem), lze stavět po celý rok. U dřevostavby jsou štíhlejší stěny než u zděných a tím vzniká více prostoru pro vaše využití, každý metr na víc se vždy hodí.

Dřevo je recyklovatelný zdroj, kladně se projeví na ekonomickém vkladu do stavby rodinného domu na klíč. Použité materiály jsou certifikované, vysoce kvalitní a prověřené materiály určené pro dřevostavby.

Zároveň jsou tyto domy téměř bezúdržbové a tak můžete využít čas podle svých představ.

Proč se tedy nerozhodnout pro dřevostavbu, když nabízí tolik možností.  Firma Spirax s.r.o. je zaměřena na nízkoenergetické dřevostavby. U této firmy navíc v ceně rodinného domu dostanete trojskla v oknech, podlahové vytápění a zabezpečení domu.