Kovářovský poloostrov

Kovářovský poloostrov

Kovářovský   poloostrov
Nová rekreační zóna u Lipenského jezera

Pozemky Lipenského jezera o celkové rozloze 220 000 m2u s krásným výhledem na jezera a hraniční hřeben Šumavy. Je plánována výstavba rekreační obytné a sportovní zóny. Budou zde sportoviště ,  pláže na břehu jezera, bazény, restaurace.

Projekt je rozdělen na 3 etapy: (developerský projekt)
1.etapa :Prodej pozemků v horní části lokality pod obcí Kovářov-položeny hlavní inženýrské sítě jako jsou vodovod,kanalizace,elektřina. Velikost parcel 1319 až 7150 m2.
dokončení 1.etapy : podzim 2014
2.etapa:Střední lokalita: apartmánové domy,hotel,sportoviště a restaurace
Součástí bude vytvoření pláže o velikosti 300 m.
zahájení 2.etapy:2014-2015
dokončení 2.etapy:2015-2016
3.etapa:Výstavba vila-domů v jižní části
zahájení 3.etapy:2015
dokončení 3.etapy:2017

Současný stav projektu:
Na celý projekt bylo vydáno pravomocné územní rozhodnutí.Všechny stavby mají stavební povolení a byla zahájen jejich stavba.
Stavby technické infrastruktury:
čistírna odpadních vod
splašková kanalizace
příjezdová komunikace
vodovodní vrty
vodojem
vodovodní potrubí
rozvody elektrické energie

K 15.10.2012 je hotová většina hlavních vodovodních a kanalizačních potrubí,připraveny základy pro čističku odpadních vod a hotovy vodovodní vrty.


 

Lokalita: Lipenská přehrada
Lipensko je vyhlášeno jako rekreační a atraktivní lokalita zvláště tím, že je zde Lipenské přehradní jezero, vybudované téměř před 50-ti lety a nazývané také jako „jihočeské moře“. Jde o největší vodní plochu v ČR. Oblast v okolí jezera,kam zasahuje i Národní park a CHKO Šumava, otvírá návštěvníkovi přírodní lokality, zajímavé kulturní,technické a architektonické památky.
Tato lokalita je vyspělá turistická destinace,která uspokojí  ty méně a i více náročné návštěvníky.
Letní sezona:
Nabízí velký výběr z mnoha aktivit z hlediska sportu,kultury a společnosti.
Na své si přijdou jak hosté spíše relaxující tak i ti kteří jsou více akční.
Je zde velké množství nových a kvalitních cyklotras pro cyklisty.Samotná vodní nádrž Lipno slouží ke koupaní,ale také k různým vodním  sportům jako je například jachting,windsurfing, kiteboarding atd. Horní tok Vltavy je zase rájem pro vodáky. Je zde také možné vyzkoušet jiné aktivity jako je rybolov nebo golf.
Léto na Lipně nabízí mnoha místních zajímavostí a velice oblíbené jsou zde místní tradiční festivaly a slavnosti v rámci „lipenského kulturního léta“.

možnosti rekreace:

 

 • YACHTING
 • VELKÉ MNOŽSTVÍ KVALITNÍCH CYKLOSTEZEK
 • TENIS
 • PLÁŽE, KOUPÁNÍ
 • TOBOGÁNY
 • SPORTOVNÍ LETIŠTĚ
 • BOWLING
 • TURISTICKÉ A PĚŠÍ STEZKY
 • WELLNESS SLUŽBY
 • AQUAWORLD LIPNO
 • WINDSURFING
 • KITEBOARDING
 • RYBOLOV
 • HIPPOTURISTIKA
 • HISTORICKÉ PAMÁTKY

 


 

Zimní sezona :
Jsou zde velmi dobré klimatické i přírodní podmínkypro rozvoj zimní turistické sezony a také velmi dobré a široké nabídky různých sportů a relaxačních aktivit.
Zimní sezona na Lipně nabízí nejen zimní sporty jako jsou např. běžkové nebo sjezdové lyžování,bruslení,ice surfing či adrenalinové sporty, ale také pěkné výlety na sněžnicích.Můžete se svést na bobové dráze,projet se psím spřežením,odpočívat v aqvaparku nebo zajít do místních restaurací.

Blízké okolí:

Kovářovský poloostrov leží uprostřed lipenského jezera stejně jako město Frymburk.

Nejbližší okolí :
Město Frymburk , kotviště jachet,nabízí tenisové kurty,velkou nabídku restaurací,kulturních i sportovních aktivit a je oblíbeným místem turistů.
Cca 10 minut jízdy od Kovářova se nachází lipenská Marina,kotviště jachet a vybavené sprtovně-kulturní centrum,která nabízí např. letní sáňkařskou dráhu,jízdu na koních,windsurfing atd.

Český Krumlov:
Cca půl hodiny jízdy autem je vzdálen Český Krumlov,město kulturního dědictví s přibližně 300 památkově chráněnými objekty v centru,  2.největší hradní a zámecký komplex v ČR zapsané na seznamu UNESCO. Český Krumlov nabízí nejstarší barokní divadlo na světě, křivolaké uličky, romantické zákoutí, výstavy umělců, koncerty, festivaly, hospody, kavárny i krčmy.

České Budějovice:
Jsou metropolem Jihočeského kraje. Nazývají se také jako městem tužek nebo piva.
Leží na soutoku řek Vltavy a Malše.Toto město má řadu cenných památek jako je Samsonova kašna, katedrála sv. Mikuláše, Černá věž a klášterní kostel obětování Panny Marie. Návštěvníkům nabízí toto město velké množství galerií, domů umění, divadel, klubů, a také kin.

Třeboň:
Město leží na Zlaté stoce mezi rybníky Svět a Rožmberk.Je lázeňským městem a střediskem CHKO Třeboňsko. Historické centrum a lázeňské služby lákají turisty.
Sídlo zde má pivovar REGENT, který byl založen v roce 1379 a řadí se mezi nejstarší pivovary na světě.


 

Hluboká nad Vltavou:
Leží na obouch březích Vltavy. Historickou památkou je zde zámek založený Přemyslem Otakarem II. Okolo zámku se rozkládá anglický zámecký park s mnoha vzácnými dřevinami. Vedle zámku je známá Alšova Jihočeská Galerie.
Je zde i krásná ZOO, veřejná plovárna, cca 40 restaurací, kino, tenisové kurty, zimní stadion , lázně RRC, fittnes a nepříliš vzdálené letiště Hosín.

Prachatice:
Město vzdálené 40 km od Českých Budějovic. Vznikly v 11.stol. jako trhová osada.
Prachatice patří k zachovalým komplexům v ČR.