Co je Scientologie? Kde poznat Scientologii?

Co je Scientologie? Kde poznat Scientologii?

První Scientologická církev byla ustavena v roce 1954 ve Spojených státech Amerických, posléze se Scientologické náboženství rozrůstalo nejprve do ostatních anglicky mluvících zemí jako je Velká Británie, Jižní Afrika, Austrálie a Nový Zéland a pak i do dalších zemí. Scientologická církev má v současné době po světě více než 10 milionů členů a prostřednictvím svých církví, misí a skupin je zastoupena ve více než 150 zemích světa.

Jaké činnosti náboženské služby dodává Scientologická církev?

Scientologická církev se v prvé řadě snaží vysvětlit co je Scientologie, protože je stále poměrně mladým proudem a řada lidí nemá jasnou představu co je Scientologie a co může lidem nabídnout. Proto je v každé Scientologické organizaci část, který má za úkol vysvětlovat základní pojmy a myšlenky z oblasti scientologie. Hlavním cílem Scientologie je pomoci jedincům zvýšit své schopnosti, znalosti a porozumění životu. Jen jedinec, který vědomě používá znalosti a své porozumění toho jak funguje lidská mysl a mezilidské vztahy může být plně úspěšný v životě a dosahovat svých cílů. Řada začínajících Scientologů se věnuje studiu kurzů, které mají za cíl zvládnout nedostatek porozumění a schopností v oblasti, kde se zájemce o scientologii cítí být neúspěšný nebo nejistý.

Co je auditing?

V scientologii má auditing velkou důležitost. Co to ale je auditing? Auditing je slovo, které se skládá z latinského audire což znamená „slyšet nebo poslouchat“. Scientologický auditing je duchovní poradenství. Cílem Scientologického i dianetického auditingu je obnovit bytí a schopnosti jedince. Toho je dosaženo: (1) pomocí jednotlivci zbavit se veškerých svých duchovních potíží; (2) zvýšením duševních schopnosti.

Jak lze obnovit bytí a co si pod tímto výrazem představit. Někteří jedinci mají problém v určitých situacích vykonávat určitou roli nebo činnost. Příkladem by byl člověk, který byl automobilový závodník, který prožil hrůzostrašnou dopravní nehodu a měl později obavy znovu řidit auto. Měl by problém být znovu automobilový závodník. To je problém bytí. Řada lidí má problém vykonávat nějakou činnost potom co v životě prožijí nějakou nepříjemnou situaci, které je spojená s určitou profesí, určitým prostředím a pod. Scientologie v sobě obsahuje postupy, jak jedince rehabilitovat z prožitého traumatu a obnovit jeho sebedůvěru v tom, že může být opět pozitivní příčinou, po tom co utrpěl zranění, v nějaké činnosti selhal nebo ztrátu.

……………………………………………………..

Zisk jednoho jedince z auditingu:

Auditing mi přinesl světlo do mých stínů duše. Změnil pohledy na život a na mé každodenní problémy, které se zdají již absolutně bezvýznamné. Cítím se skvěle! Jsem plný energie a těší se na další auditingové sezení, kde budu moci měnit svou realitu. Děkuji. M. M.