Lov sumců v Čechách

Lov sumců v Čechách

Lov trofejních sumců v Čechách je bohužel hodně problematický díky zeměpisné poloze v které se naše země nachází. Počasí u nás je prostě pro sumce nepříznivé a to se projevuje jak na ročních přírůstcích tak na ochotě sumců přijímat v jarním a zimním období potravu. Velkých sumců je u nás opravdu poskrovnu v porovnání s jižními zeměmi jako je Itálie nebo Španělsko a tak sumcař který chce u nás chytat sumce větších rozměrů se musí buď s tímto faktem smířit a nebo musí hledat jiné alternativy.

Tento rok se jedna z takových alternativ pro nadšené sumcaře otevírá.V roce 2014 se blízko Karlových Varů otevřel první sportovní revír věnovaný lovu sumce velkého. V dnešní době je v rybníku http://sumcak.cz/ o rozloze 2,7ha prohání 95 kusů sumce velkého v rozměrech od 150 cm do 205cm a dále se dosazují již jen sumci kolem 2 metrů. Velikou raritou místní osádky jsou tři sumci albíni z nichž největší  měří 192 cm a váží 55kg.

Pro zábavu a hlavně  jako potrava jsou v rybníku hojně vysazovány bílé ryby, líni, okouni a kapři tudíž si čekání na záběr od sumce může rybář krátit chvíle plavačkou či feederem. Pro začínající či méně vybavené rybaře je k dispozici možnost zapůjčení kompletního vybavení v příznivých cenách. Rybník Sumčák naleznete v obci Hroznětín v Blízkosti ulice Západní a věřím, že si zde svého sumce chytne opravdu každý kdo se tomu dokáže poctivě věnovat.

Zbylé informace je možné nalézt na stránce Sumčáku http://sumcak.cz/