Přírodní koupání nedaleko Hlavního města? To je jezero Lhota!

Přírodní koupání nedaleko Hlavního města? To je jezero Lhota!

Asfalt v centru Prahy vlivem sluníčka pálí do nohou. Je červenec, toužíte po radostném zchlazení, ale představa pobytu v přeplněných zdejších aquaparcích a bazénech vás ani trochu neláká. Voda by vás zchladila, ale bojovat v ní s ostatními návštěvníky nechcete. Vypadá to jako neřešitelná situace. Přitom ani ne 25 kilometrů od centra Prahy je přírodní koupaliště – jezero Lhota – jež každému nabízí kousek překrásné přírody relativně blízko rušného velkoměsta.

Jezero Lhota leží asi kilometr východně od vsi Lhota v okrese Praha-východ. K ní každého snadno přivede Brandýs nad Labem ležící 6 kilometrů od ní. Hned jak k jezeru přijedete, začne vás samo lákat k vodním hrátkám, jako jsou hry s míčem a jiné. Své si tu ale najdou i běžní milovníci plavání. Stejně tak příjemné jako voda, jsou i travnaté a písčité břehy či pláže s borovicovými lesy. U jezera se budou bavit i děti, které zde najdou hřiště, nebo milovníci sportu, kteří se tu s radostí potrápí při beach volleyballu. Pro spokojenost všech jsou zde stánky s občerstvením, sprchy a toalety, převlékárny a parkovací plocha s kapacitou 1500 aut. Vybavenost areálu i samotné vesnice je vážně vynikající.

Aby mohlo vše dobře fungovat, je nezbytné u jezera zaplatit vstupné a parkovné, pokud si nevyberete jiný způsob dopravy, a provozní řád, s nímž by se měl každý seznámit, brát vážně. Jestliže z Prahy pojedete k jezeru autem, použijte výpadovku u Černého Mostu na Brandýs. Autobusové spojení je žel bohu poněkud řídké a vydáte-li se vlakem, budete muset překonat ještě 2 kilometry pěšky z Dřís, kde stojí nejbližší zastávka. K jezeru si však můžete udělat i pěkný výlet na kole. Příjemný zážitek!