Starejte se o vaši pleť i v chladných dnech

Starejte se o vaši pleť i v chladných dnech

V nepříznivém počasí je vaše pleť vystavena chladnému větru, mrazu, častým přechodům z vytopených místností do zimy a pokožka velice trpí. V takovém to období je nutné dopřát pleti speciální péči.

Během těchto nepříznivých dní, je zapotřebí zvýšit příjem vitamínů. Mnoho z nás to řeší navštívením lékárny a zásob v podobě potravinových doplňků. Musíme však myslet na to, že nejlepším zdrojem vitamínů jsou ty načerpané přímo z jídla. Nesmíme zapomínat také na pitný režim. Doporučuje se pít čistá, neperlivá voda. Pokud potřebujete, zahřát zvolte bylinkové čaje. Snažte se nesladit, pokud to však nejde, sáhněte po medu nebo stévii. V zimním období bychom měli používat mastné krémy, aby naše pokožka nebyla vysušená a napnutá. Jestliže spadne teplota na teploměru pod bod mrazu, používat by se měli pouze krémy, masti, které obsahují až 80 % oleje. Pokud hodláte strávit celý den doma, využít můžete i hydratační krém. Ten by vám při pokojové pokoji neměl nikterak ublížit. Není od věci si pořídit hydratační krém na bázi oleje, který lze používat i několikrát denně, abyste zabránila ztrátě vlhkosti.

Nezapomínejte v zimě na péči o své rty. Používejte ochranné balzámy na rty, avšak v žádném případě rty neolizujte, tím jim velice uškodíte. Pro maximální péči, noste přes den ochranný balzám a noc na rty naneste vazelínu. Velice příznivé účinky má i med, který lze nechat chvíli působit a poté slíznout. Dbejte o svou pokožku i v zimním čase, ta se vám odmění pěkným a zdravým vzhledem.