Tukutuku: Internet nás baví

Tukutuku: Internet nás baví

Tukutuku

V dnešní době je internet neodmyslitelnou součástí našich životů a stává se hlavním zdrojem naší zábavy. Díky internetu stahujeme filmy a méně chodíme do kina nebo méně sledujeme televizi, také stahujeme písničky a nekupujeme CD. Díky internetu stahujeme knihy i učebnice a méně navštěvujeme knihkupectví. Na internetu ladíme rádia, hrajeme online hry, sledujeme YouTubery, přes internet ovládáme bankovnictví, můžeme uzavírat sázky, komunikujeme přes sociální sítě… Na internetu se seznamujeme, nakupujeme, diskutujeme, hledáme rady, recepty, fakta… Díky internetu můžeme sledovat zpravodajství z celého světa a komunikovat s lidmi ze vzdálených zemí, což ještě před 30 lety bylo zcela nereálné.

S internetovou dobou se snaží udržet krok i novináři. Všechny nejznámější deníky již mají svoji internetovou podobu a také vznikají nové online noviny, televize i magazíny. Jedním z nejnovějších a nejmodernějších online magazínů je časopis Tukutuku, ve kterém najdete stovky zajímavých a neobvyklých článků a rozhovorů, žádný bulvár, zkrátka inspirativní a zábavné informace. Všechny články jsou řazeny do sekcí (novinky, cestování, lifestyle, na pohodu, kariéra, rozhovory), vybere si zkrátka každý. Online magazín je dobrým společníkem při cestování v městské hromadné dopravě, zkrátí vám čas během čekání u lékaře nebo na úřadě a nebo si jej můžete číst při relaxaci v posteli. Být online je prostě IN. Internet je jednoznačně největším zdrojem zábavy dnešní mladé generace. Sociální sítě jim umožňují komunikovat, YouTubeři jim dávají vzory a dnes každé menší dítě chce být YouTuberem. Ještě před pár lety kluci chtěli být popelářem nebo hasičem, holčičky hledaly vzor v princeznách, dnes jsou fenoménem YouTubeři. Střední generace pro změnu internet využívá k práci, k vyhledávání informací a k relaxaci. Starší generace se snaží alespoň naučit, jak internet spustit a jak se přihlásit do mailové schránky, jaké další možnosti internet skrývá, zatím netuší. Internet a mobilní technologie mají před sebou velkou budoucnost. Odborníci předpokládají, že během několika let zcela vymizí maily a SMS zprávy. Lidé si budou posílat jen fotky, mluvené vzkazy a videa. Internet bude stále větší zábavou a bude veřejnosti nabízet větší a větší možnosti, proto je třeba hlídat nové trendy. Dnes již někteří uživatelé mohou třeba na Facebooku vysílat živě a okamžitě svým přátelům zprostředkovat atmosféru z koncertu, od moře nebo z párty.

Prudký boom internetu má samozřejmě i své negativní stránky, psychologové uvádějí, že moderní technologie snižují lidem emoce, socializaci, ovlivňují psychiku, oči, sluch, držení těla, nervovou soustavu a také náš sexuální život. Podle anglických studií prý mnoho párů dává přednost sociálním sítím před sexem. Internet by nám zkrátka neměl přerůst přes hlavu a neměli bychom se na něm stát závislí, tak se někdy otestujte, zda zvládnete být alespoň jeden den offline.