6 DŮSLEDKŮ PŘI VDECHOVÁNÍ POLETAVÉHO PRACHU! MŮŽE I ZABÍJET!

6 DŮSLEDKŮ PŘI VDECHOVÁNÍ POLETAVÉHO PRACHU! MŮŽE I ZABÍJET!

Jak čistý je vzduch, který dýcháme? Částice ve vnitřních prostorech necítíme nebo nevidíme, ale řada z nich je zdraví nebezpečná. Znečištění vnitřního prostředí patří mezi pět nejvážnějších problémů životního prostředí a je prokázáno, že lidé častěji onemocní ze znečištěného vzduchu ve svých domovech a kancelářích než venku. Pozor na POLETAVÝ PRACH!

Co si vlastně můžeme pod pojmem polétavý prach představit? Jde o velmi malé částečky různých látek, kterým dlouhou dobu trvá, než se usadí na zem. Pro většinu z nás velmi známé v případě proniknutí slunečních paprsků okny do našeho domova, kdy jasně vidíme pomalu poletující prach, což je v dnešní době považováno především za produkt lidské činnosti – vyšší počet aut v ulicích, vytápění tuhými palivy, spalování odpadů apod.

Bohužel dlouhá doba přítomnosti poletavého prachu v ovzduší zvyšuje míru vdechování škodlivých látek, které způsobuje poškození dýchacího a srdečního ústrojí, což zkracuje délku vašeho života a zvyšuje kojeneckou úmrtnost! Proto bychom měli myslet na své zdraví preventivně, nikoliv až při vážném onemocnění, které nemusí být léčitelné.

Co vlastně může způsobit vdechování poletavého prachu?

  • Astma
  • Rakovina plic
  • Plicní choroby
  • Poškození nenarozených dětí již v prvním měsíci těhotenství
  • Častější onemocnění dýchacích cest u dětí
  • Ve vyšším věku zvyšuje počet onemocnění cukrovkou, vysokým krevním tlakem a různými srdečními onemocněními

 

Polétavý prach a rizika v datech

o    rizika související s jemným prachem se podílí v ČR na úmrtnosti 5-13%

o    při počtu 104.400 ročně zemřelých v ČR se prašnost může odrazit v úmrtí 1.745 až 12.418 lidí

o    kvůli polétavému prachu zemře 348.000 lidí v Evropě předčasně

o    prach zkracuje průměrnou délku života ve městech o rok

o    polétavých prach snižuje hrubý domácí produkt Evropské unie každoročně asi o 80 miliard euro

o    malé prachové částice ve velkých městech způsobují více úmrtí, než dopravní nehody

o    dlouhodobé vystavení vysokým koncentracím výfukových plynů dieselových motorů vede k nárůstu výskytu rakoviny o 40%

o    znečištění ovzduší má na svědomí sedmkrát více životů než dopravní nehody na evropských
silnicích

Díky těmto skutečnostem se LUX dlouhá léta věnuje této problematice a přináší do našich domovů inovativní čisticí systém navržený tak, aby zlepšil kvalitu vzduchu ve vašich domovech a pracovním prostředí. Díky moderní technologii a několikastupňové filtraci dokázala čistička vzduchu Lux Aeroguard, že je dokonalým výrobkem pro celou rodinu, protože pečuje o ty, kteří trpí alergiemi a astmatem, a ty, kteří chtějí těmto nemocem předcházet.