7 nejznámějších kamenů, co dokážou zázraky

7 nejznámějších kamenů, co dokážou zázraky

1. Křišťál

Průzračně bílý křišťál zná každý, ať už ve formě nádobí, lustru nebo kyvadla. Málokdo však ví, co všechno v sobě ukrývá. Křišťál je používán ve feng shui a obdobných směrech k odstranění negativních a rušivých elementů. Pozitivně povzbuzuje psychiku a učí nás samostatnosti. Při pravidelném styku s tímto kamenem se dokonce můžeme sebezdokonalovat a zvyšovat naše duchovní síly. A není to dostatek důvodů k jeho držení?

 

2. Smaragd

Zelená uklidňující barva nejen, že je úzce spjata s přírodou a navozuje uklidňující pocity, ale také blahodárně působí na zrak a posiluje unavené oči. Tento léčivý kámen je vhodný jako dárek babičkám a dědečkům, neboť pomáhá při šedém zákalu. Dochází-li vám nápady na vánoční či narozeninové dárky, smaragd může být tím nejvhodnějším dárkem pro své blízké a zároveň jej můžete zkombinovat se stříbrným šperkem. Stříbro vyzdvihne krásu zelené barvy.

3. Ametyst

Ametyst je znám svou tajemně fialovou barvou. Málo lidí však ví, jaký poklad se v tomto malém kamínku ukrývá. Již Řekové v dávných časech z něj brousili pohárky na víno a věřili, že tím zabrání opilosti. Dodnes je tato odrůda křemene brána jako pomoc při léčbě alkoholismu a jiných závislostí. Zkuste se podívat na Nefertitis.cz, kde můžete najít široký výběr těchto a podobných kamenů. Pokud patříte ke skeptickým lidem, je právě načase abyste vyzkoušeli tuto teorii. Nemusíte se stát alkoholikem, jen si na páteční vycházku s přáteli můžete vzít náramek, přívěsek či náušnice z ametystu a odzkoušet tuto teorii v praxi. Třeba budete mile překvapeni.

 

4. Opál

Opály můžeme nalézt po celém světě, jeho barevné spektrum se pohybuje ve všech směrech a navíc obsahuje vlastnosti všech drahých kamenů. Až neuvěřitelně univerzální, není-liž pravda? Obdobně jako jiné kameny má svá vlastní specifika. Tyto přednosti ocení nejvíce ženy, neboť odstraňuje premenstruační syndrom a pomáhá při porodu. Masáž opálem za doprovodu relaxační hudby uvolní napětí, křeče a připraví nás na další chvíle našeho života.

5. Růženín

Růženín je spojován s láskou, a proto ho můžete často zakoupit vybroušeného do tvaru srdce. Kromě učení sebelásce a hojení ran na srdci však pomáhá při dlouhodobých nemocích a psychosomatických poruchách. Kromě hřejivého pocitu lásky si můžete dopřávat také přísun energie z tohoto jedinečného kamene, například v surovém provedení minerálů a krystalů nebo z hladce vybroušeného masážního kamene.

 

6. Jantar

Každý si ve svém životě zažije chvíle, kdy si připadá osamělý a na všechno sám. Nečekejte, než toto období pomine, bojujte proti němu a užívejte si života. Jak na to? Pomoci vám může jantar, který přitahuje přátelé a partnera. Mnoho žen i mužů vyzkoušet k nalezení své životní lásky mnoho cest, ale žádná určitě nevedla přes jantar. Třeba zrovna tento skvost přírody vás svede dohromady. Léčivou sílu jantaru můžete vyzkoušet prostřednictvím náušnic, elegantního řetízku s přívěskem či klíčenky.

7. Jaspis

Jakmile vám jantar pomůže najít toho pravého partnera, přijde na řadu jaspis. Tento drahý kámen má obrovskou škálu barev a druhů, jedno však mají společné – prodlužují sexuální rozkoš. Mnohé z vás může jaspis pohoršovat, než ho však zcela zavrhnete, můžete tento léčivý kámen vyzkoušet v praxi. Jaspis sám o sobě podporuje funkci pohlavních orgánů, čímž prodlužuje i zmíněný požitek z aktu. Což ocení muž i nejedna žena. Pokud vás tento kámen zaujal, můžete si jej vystavit hned vedle postele na nočním stolku v podobě exkluzivního sbírkového kamene, který vám bude závidět nejeden sběratel