Jak na citlivou pokožku

Jak na citlivou pokožku

Každý z nás se již pravděpodobně střetl s citlivou pokožkou. Svědění, pálení, zčervenání to všechno vytváří nepříjemný pocit, kterému by se chtěl každý vyhnout. Důvodů podráždění pokožky je mnoho, zejména alergie na různé potraviny, nesnášenlivost na kosmetické a chemické přípravky. Nejhorší je, že pokožka není náchylná na podráždění nejenom v létě. Podráždění může vzniknout v průběhu celého roku, zejména v zimě.

Když máte nižší fototyp pleti, jistě jste se již s podrážděním pokožky střetli. Důležité je o svoji pokožku pečovat a starat se o ni. Je zapotřebí ji pravidelně umývat od různých nečistot, které ji mohou podráždit. Kromě vody ji čistěte i čistícím mlékem, které pokožce dodá potřebné vitamíny.

Ideální je používat i různé přípravky na pleť, nejlépe s minimálním obsahem chemických látek, aby vám nedráždili pokožku.

Nejlepší bude poradit se s odborníkem. Navštivte svého kožního lékaře, lékárnu nebo kosmetický salón. V nich najdete mnoho lidí s expertízou a zkušenostmi, které budete moct využít.