Katalytické lampy nejen byt provoní, ale také vyčistí vzduch

Katalytické lampy nejen byt provoní, ale také vyčistí vzduch

Katalytické lampy jsou malé pěkně vypadající lahvičky, které mohou být v různých barvách i designovém provedení.

Katalytické nebo také Berger lampy jsou vynálezem francouzského lékárníka a byly využívány zejména na konci devatenáctého století ve francouzských nemocnicích. A to z toho důvodu, že čistily vzduch a především ničily patologické mikroorganismy pomocí ozonu, který se vytvářel při katalytickém rozkladu. Tato skutečnost představuje i v současnosti podstatnou výhodu této lampy.

Poskytovatelé těchto lamp mají názor, že vonné svíčky byt jen provoní, kdežto katalytická lampa v několika minutách vzduch pročistí, neprodukuje zplodiny. Tato lampa má prostor zbavovat virů, bakterií či dokonce roztočů.

Využívání katalytických lamp je však na zváženou. V průběhu katalytického spalování vzniká ozon, který vzduch opravdu pročistí od mikroorganismu a pachů, nicméně ozon lze zařadit mezi nejtoxičtější látky.

voňavých náplní lamp by neměli radost ani alergici, a to kvůli obsaženému aromatu. I stopa chemické látky ve vzduchu může být spouštěčem alergie, ta se může objevit kdykoliv a jakémkoliv věku. Nejčastějšími spouštěči alergie jsou prach a roztoči.

Do katalytických lamp nepatří lampový olej, ale jedná se o parfémy na bázi alkoholu, které obsahují přírodní i syntetické substance. Odborníci pořízení této lampy nechávají na vás. Nicméně však uvádí, že pokud lampu budete brát jako zdroj vůně, budete s ní spokojeni. Ale jako na čističku vzduchu na ni nespoléhejte.