Kuchařka plná receptů s nejsilnějším antioxidantem – astaxanthinem

Kuchařka plná receptů s nejsilnějším antioxidantem – astaxanthinem

Česká společnost Bonaloka s. r. o., distributor suché sladkovodní řasy Haematococcus pluvialis obsahující dosud nejsilnější známý přírodní antioxidant astaxanthin, představuje svým zákazníkům speciální kuchařku plnou receptů se zázračnou řasou. Kuchařka obsahuje celkem 14 receptů na 2 týdny. Zařadit do svého jídelníčku antioxidant astaxanthin a udělat tak něco pro své zdraví je nyní zase o něco snadnější. Tento dárek získá každý, kdo si objedná suchou řasu Haematococcus pluvialis s obsahem astaxanthinu 3 nebo 5 % prostřednictvím e-shopu na stránkách společnosti.

Protože ráno dělá den a zdravá, chutná snídaně je jeho ideálním startem, zaměřuje se kuchařka na snídaně. Řadu receptů je možné využít také jako inspiraci pro přípravu lehkých svačin nebo večeří. Kuchařka obsahuje celkem čtrnáct receptů jak na sladký, tak na slaný způsob. Recepty ocení nejen sportovci a fanoušci superpotravin, ale i všichni, kteří kladou důraz na zdravý životní styl.

Astaxanthin jako doposud nejsilnější známý přírodní antioxidant bojuje proti volným radikálům v organismu a přispívá tak k ochraně imunitního systému. Jeho užívání má podle mnohých vědeckých studií pozitivní účinky na celý organismus, zejména pak na pohybový aparát, kardiovaskulární systém, oči a mozek. Příznivě působí také na pokožku, zvyšuje plodnost a zpomaluje stárnutí. Využívá se i jako prevence rakoviny, cukrovky nebo zánětlivých onemocnění. Jako antioxidant je až 6000krát silnější než vitamín C. „Denní dávka astaxanthinu je přibližně 4-12 mg, při přípravě pokrmů tedy stačí použít velmi malé množství.  Astaxanthin nemá vliv na výslednou chuť ani vůni jídla, hodí se proto do slaných pomazánek stejně dobře jako do nepečených sladkých dezertů,“ komentuje recepty Veronika Likóová, jednatelka společnosti.

Na kuchařku se mohou těšit všichni, kteří si prostřednictvím e-shopu na www.bonaloka.cz objednají suchou řasu s obsahem astaxanthinu 3 nebo 5 % prodávanou pod obchodní značkou ALGASTIN®. Dostupná bude prozatím do vyprodání zásob. „Určitě nezůstaneme jen u čtrnácti receptů. Již nyní shromažďujeme další zajímavé recepty a tipy, jak ALGASTIN® užívat a plánujeme druhé vydání,“ dodává Veronika Likóová. Společnost Bonaloka na trhu distribuuje i další potravinové doplňky jako jsou želatinové kapsle, proteinové a energetické tyčinky a omlazující kosmetickou řadu, vše s obsahem astaxanthinu.