Mezonitě

Mezonitě

Co jsou mezonitě a jak pomáhají ke krásné pleti?

Mezonitě jsou novou unikátní metodou faceliftingu, která napomáhá k vyhlazení pleti a mladistvému vhledu pleti. Mezonitě vyhlazují vrásky, vypínají kontury obličeje a celkově odstraňují nežádoucí známky stárnutí.

Technika zákroku spočívá v zavedení neviditelných vstřebatelných nití do podkoží. Tyto nitě se za 6-8 měsíců zcela rozloží. Jedná se vlastně o biovlákna, která se zavádějí pomocí velmi tenkých jehliček z drobných nebolestivých vpichů. Vlákna jsou zaváděna v délce 3-8 centimetrů, ale jsou natolik miniaturní a tenká že nejsou hmatatelná ani viditelná. Takto zavedené mezonitě stimulují tvorbu kolagenu v podkoží, tím dochází k vypnutí pleti a zmírnění či odstranění vrásek. Lifting mezo nitěmi nezabere více než půl hodiny a můžete po něm rovnou odejít domů nebo do práce.

Výsledky procedury mezo nitě jsou viditelné prakticky okamžitě. Potěší Vás jistě, že se místa vpichu nití velmi rychle hojí a výsledný efekt vydrží až 2 roky.

Hladké nitě a 3D nitě

U kosmetického zákroku mezonití se rozlišují 2 základní druhy procedury – hladké nitě a 3D nitě se zářezy (neboli „ostnatá“ vlákna). První způsob zavedení hladkých nití se hodí zejména pro vyplnění vrásek. 3D nitě pomohou ke zvýraznění kontur obličeje, pozvednutí pokleslé kůže na bradě a tvářích nebo k pozvednutí očních víček. Ani v případě použití tzv. „ostnatého“ vlákna, ale nemusíte mít žádné obavy, že byste nitě pod kůží cítili.

Jaké jsou zkušenosti s mezonitěmi?

O své zkušenosti se zákrokem mezonitě se podělila pacientka Alena: „Dříve jsem chodila na botox, ale zklamal mě poměr cena výkon. Efekt botoxu nevydržel ani celé dva měsíce a nechtěla jsem proceduru za tuhle cenu tak často opakovat. Navíc mi vadilo jak mi botox lehce měnil mimiku v obličeji. S nepřirozeně nadzvednutým obočím jsem vypadala, že se stále mračím. Ale s mezonitěmi všechny tyto problémy odpadly. Mám už půl roku po aplikaci a pleť je přirozená, pořád krásně vypnutá a vypadá svěže. Jsem moc ráda, že jsem tuto metodu vyzkoušela.“

A jak je to s cenami za mezonitě?

Cena za zavedení 1 nitě se zpravidla pohybuje okolo 400 Kč, dvakrát více je to pak u 3D nitě. Ošetření celého obličeje se tak může pohybovat kolem 13 -25 tisíc Kč. Konkrétní ceník zákroku mezonitě si najděte na klinice ve Vašem městě, která tuto metodu aplikuje.