Starostlivost o pleť na podzim

Starostlivost o pleť na podzim

Léto je už za námi a pomalu přichází podzim. Pokud chcete i v tomhle období zdravou a krásnou pleť, je zapotřebí pozměnit i starostlivost o pleť. Víc se dozvíte v článku.

Po létě je vždy dobré nechat svoji pleť zregenerovat. Obzvlášť když jste trávili hodně času na sluníčku. Jako první pleť potřebuje pořádnou hydrataci a doplnit živiny v podobě výživné masky s obsahem vitamínů a blahodárných látek.

Vítr na podzim může pleť také vysušit. Proto si pravidelně dopřejte hydratační masku raz nebo dvakrát týdně. Vaše pleť tak pak bude nejen hydratovaná, ale i více svěží a zářit. Co se týče peelingu, s tím to nepřehánějte. I když je dobré po létě odstranit odumřelé buňky, optimálně si ho dopřejte jednou za dva týdny. Peeling by měl být spíše jemný, aby nezpůsobil přílišné podráždění pokožky a tím vysušení.

V tomhle ročním období už sluníčko není tak silné, ale i během podzimních dní používejte UV ochranu vaši pleti. Obzvláště na horách, kde je slunce pořád silné. Také oceníte i oční krém, který vyhlazuje a hydratuje pokožku v okolí vašich očí. Omezuje tvoření vrásek i kruhů pod očima.

A na závěr jedna rada, která se netýká kosmetických přípravků. O pleť můžete pečovat i podzimní relaxaci a masáží celého těla.