Vyzkoušejte šampon proti padání vlasů a dejte sbohem padajícím vlasům

Vyzkoušejte šampon proti padání vlasů a dejte sbohem padajícím vlasům

Padají vám vlasy, tak že už to není únosné? Bojíte se, že vám na hlavě nic nezbude? Pokud ano, rozhodně nejste sami. Lidí, kteří trpí nadměrným padáním vlasů je mnoho. Proto se řada odborníků na vlasovou kosmetiku zabývá vývojem účinných přípravků proti vypadávání vlasů. A jak takový šampon kupříkladu funguje? Podívejme se nejdříve zblízka na problém.

Jak to s těmi vlasy vlastně je?

Každý vlas prochází třemi vývojovými stádii. První z nich se nazývá anagen, která trvá tři až pět let. V této fázi se nachází zhruba 80% všech vlasů. Vlasy jsou aktivní, rostou. Pak přichází fáze karagen, kdy vlas přestává růst a aktivita se zastaví. Vlas takto vydrží zhruba tři týdny a poté nastává poslední fáze felogen, při které vlas vypadne a následně je nahrazen novým a první fáze anagen se tak opakuje. Šampon může v tomto případě podpořit a urychlit růst vlasů. Takový šampon se zpravidla nazývá aktivátor. Pokud chcete šampon, který vlasy podpoří a zpomalí vypadávání vyzkoušejte Elidor Placent Activ šampon. Tento šampon obsahuje extrakt z placenty, díky němuž vyživuje a posiluje vlasy. Vlasy jsou hebké a zdravé.

Padání vlasů je ve své podstatě přirozené. Každý vlas jednou zestárne, vypadne a na jeho místě pak vyroste nový. Touto cestou ztratíme zhruba 30 až 100 vlasů za den. Pokud je ovšem denní ztráta vlasů vyšší, něco není v pořádku a je třeba hledat příčinu a následně ji odstranit. V této fázi může pomoci dobře vybraný šampon.

Proč vlasy padají?

Padání vlasů může mít na svědomí mnoho faktorů a za mnoho z nich si můžeme i my sami. Ovlivnit můžete rozhodně zacházení s vlasy. Časté stahování vlasů do culíku nebo jiná úprava vlasů, která je nepřirozeně deformuje, jim může uškodit. Pamatujte, že čeho je moc, to škodí. Platí to i o používání vlasové kosmetiky s množstvím chemických látek. Časté barvení, fénování nebo žehlení vlasům také příliš nesvědčí. Aby vám šampon pomohl v plné míře, je třeba zjistit, kvůli které příčině nebo příčinám vlasy padají.

Na padání vlasů se ve velké míře může podílet také stres, střídání ročních období, špatná životospráva, nedostatek vitamínů, vliv prostředí nebo deprese. Padání vlasů způsobené těmito faktory může napravit právě dobře vybraný šampon. Pokud zjistíte, že příčina je hormonální nebo dědičná, tak šampon padání vlasů nezabrání. Hormonální nerovnováhu může řešit lékař, ale proti dědičným faktorům často nic nenaděláte.

Který šampon může pomoci?

Je-li příčina padání vašich vlasů řešitelná, tedy nesouvisí s hormonální nerovnováhou nebo dědičnými faktory, můžete začít používat šampon proti padání vlasů. Šampon Vitalitys Intensive Energy obsahuje vitamín B2, stimuluje pokožku, zabraňuje vypadávání vlasů a posiluje růst vlasových kořínků. Vyzkoušet můžete také šampon se systémem pro podporu růstu vlasů kombinující šampon a sérum aktivující vlasové kořínky řídnoucích vlasů a redukující předčasné vypadávání vlasů Schwarzkopf Bonacure Hairgrowth. Najděte si svůj šampon na www.nehty-vlasy.cz.