Česká firma vyvinula hologramy s rekordním rozlišením

Česká firma vyvinula hologramy s rekordním rozlišením

Výzkumná společnost Optaglio sídlící v Lochovicích u Berouna začala vyrábět holoramy s rozlišením až 5 milionů DPI. Díky tomu je principiálně nemožné, aby byl takový ochranný prvek imitován. Tyto hologramy jsou určeny pro pasy a další průkazy, státní dokumenty a velmi drahé značkové zboží.

Společnost Optaglio byla už dosud světovou jedničkou v oboru. Pracovala s rozlišením až 2,5 milionu DPI, což – mimo jiné – umožnilo umístit podrobnou mapu Měsíce na plochu jediného čtverečního centimetru. Nyní svůj náskok před padělateli ještě zvýšila. U ochrany dokladů je totiž podstatné, aby padělatelé nezískali přístup ke srovnatelné technologii až do konce platnosti průkazu, což je nejčastěji 10 let.

 „Tento technologický posun nám umožní umisťovat do hologoramů úplně nové vizuální efekty. Podtrhuje to význam grafického designu, který musí navržen tak, aby bezezbytku využil možnosti technologie. Že právě to je naše další silná stránka, o tom svědčí několik mezinárodních ocenění za grafiku,“ uvedl k tomu Tomáš Karenský, senior manažer vývojového centra Optaglio Lab, které je rovně umístěno v Lochovicích u Berouna.

Optaglio patří k úzké světové špičce výrobců bezpečnostních prvků pro doklady. V prvním pololetí letošního roku firma dodala komponenty pro výrobu více než 30 milionů osobních průkazů, pasů a řidičských průkazů. Koncovými zákazníky jsou vlády v Evropě, Asii a Africe. Technologie společnosti OPTAGLIO jsou využívány ve více než 50 zemích celého světa.